Facebookta Reklam Verme

Facebookta Reklam Verme

Kullanıcı sayısı ve erişim ağı bakımından dünyanın en büyük sosyal ağı olan facebook, geniş kitlelere ulaşabildiğinden, yedisinden yetmişine kadar her sınıf ve statüde kullanıcısı bulunduğundan ürün ve hizmet tanıtımlarınız için facebookta reklam vererek reklamınızı yapabilirsiniz. Facebookta; kendinize ait bir hesap oluşturarak istediğiniz tanıtımları yapabilir, belirli ücretler karşılığında kullanıcı sayfasının kenarında bulunan reklam alanında reklamlarınızı yayınlayabilirsiniz.
Facebookta reklam vermek için,  www.facebook.com/ads/manage adresini ziyaret ederek bu alanda yapmak istediğiniz reklam türlerinden birini seçerek reklamınızı yapabilirsiniz. Bu reklam türlerini şu şekilde sıralayabiliriz;
Facebook mobil reklamları: Mobil olarak cep telefonlarından facebook uygulamasını kullananların haber kaynaklarının üst kısmında reklamlarınızın çıkmasını sağlayabilirsiniz.
Facebook arama motoru reklamları: Facebook arama motorunda arama yaptığınızda yazdığınız bir isim veya markanın yazılmasından sonra sizin reklam verdiğiniz ürünün adının belirmesine dayalı reklam türüdür. Bu reklam türü ile çok sayıda farklı müşteriye ulaşabilirsiniz.,
Sağ sütun reklamları: Facebook haber sayfasının sağında yer alan reklam alanları için belirli ücretler ödeyerek reklamınızın bir görsel ile birlikte bu alanda belirli süreler veya günün belirli saatlerinde yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.
Facebook yeniden pazarlama reklamı: Facebookta daha önce sizin markanızı tıklamış ve sayfanızda gezinti yapmış kullanıcıların tekrar facebooka girmeleri durumunda çerez izleme teknoloji ile tekrar sizin markanızın reklamının yapılması durumudur.  Facebook kullanıcılarının karşısına çıkan ve ekranın sağ alt köşesinde sürekli beliren reklam sayfaları bu türden reklamlardır.
Öne çıkan gönderiler: Facebook, gönderiler arasına reklamının yapılmasını istediğiniz ürünün sayfasının yerleştirerek kullanıcıların, sayfalarına bulunan gönderilerin en üst kısmında gönderinizi görmelerini sağlayarak reklamınızı yapar.
Facebookta reklam verme yöntemlerinden birini tercih ederek günün belirli saatlerinde veya belirli günlerde ürünlerinizin sayfalarının veya linklerinin reklamını yapabilir ve facebookun geniş kullanıcı ağına ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat