Instagram Albüm Nasıl Eklenir

Instagram Albüm Nasıl Eklenir

Instagram Albüm Nasıl Eklenir

Sosyal medyanın en büyük uygulamalarından Instagram, yeni güncellemesiyle kullanıcılarına albüm paylaşma imkanını sundu. Bu sayede kullanıcılar diledikleri fotoğraf ve videoları bir arada paylaşabilecek ve takipçilerinin beğenisine bu şekilde sunabilecekler.

Instagram Albümü Paylaşma

Fotoğraf ve video paylaşım sitesi Instagram, yeni güncellemesiyle kullanıcılarına albüm oluşturma imkanı da sağladı. Bundan böyle dileyen kullanıcılar, en fazla on adet fotoğraf ve videoyu aynı albüm içinde paylaşma imkanına sahip olacak. Bunu yapmak için ise herhangi bir eklenti vb. uygulamaya sahip olmadan birkaç tıkla albüm paylaşmanız yeterli.

Instagram çoklu fotoğraf paylaşma nasıl yapılır sorusunun cevabı ise çok basit. Normal bir fotoğraf paylaşımı yapar gibi fotoğraf paylaşma ekranına gelen kullanıcılar, diledikleri fotoğraf veya videonun üzerine basılı tutarak albümlerini oluşturabilirler. Üstelik bu albümlerde sadece fotoğraf veya sadece video paylaşmak gibi bir zorunluluğunuz yok. Tüm fotoğraf veya videolarınızı karışık olarak takipçilerinize sunmanız mümkün.

Instagram çoklu fotoğraf nasıl paylaşılır diye merak edenlerin bilmesi gereken bir başka konu ise albümde yer alacak maksimum görsel sayısı. Instagram albümü oluşturmak isteyen kullanıcılar, maksimum on adet fotoğraf veya görseli bir albüm şeklinde paylaşabilir. Bu sayının daha sonra artıp atmayacağı ise henüz belli değil.

Albüm Nasıl Gözüküyor?

Instagram albümü paylaşmak isteyen kullanıcılar, fotoğrafları ve videoları tek tek düzenleme ve sıralarını belirleme imkanına da sahip. Bunun için yapmanız gereken tek işlem ise albümde yer alacak fotoğrafları seçtikten sonra bu fotoğrafların üzerine basılı tutup dilediğiniz sıraya koymak. Albümdeki fotoğrafın üzerine tıkladığınızda ise direkt olarak Instagram filtre sayfası açılmakta. Buradan her fotoğraf ve videonuz için ayrı ayrı efekt eklemeniz de olası.

Instagram’da albüm paylaştıktan sonra albümlerin nasıl gözüktüğü ise bir başka merak konusu. Aslında bu albümlerin zaman akışındaki diğer paylaşımlardan herhangi bir farkları yok. Yaptığınız albüm paylaşımı, Instagram’da ilk fotoğraf şeklinde gösterilmekte. Bu fotoğrafın altında ise albümdeki paylaşım sayısı kadar nokta bulunmakta. Kullanıcılar parmaklarını sağa veya sola kaydırdıklarında albümdeki diğer fotoğraf veya videoları görebilmekte ve bu paylaşımları normal bir fotoğraf gibi büyütebilmekte.

Instagram albümlerine yapılan yorumlar, albümün altında toplu bir şekilde gözükmekte. Dolayısıyla herhangi bir fotoğraf veya videoya özel olarak yorum yapma şansına sahip değilsiniz. Albümlerdeki videolar ise seçildikleri taktirde otomatik olarak oynuyorlar. Dilerseniz albümdeki bir videoyu durdurup albümdeki diğer paylaşımlara baktıktan sonra tekrar kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat