Instagram Hesabı Nasıl İşletme Hesabına Çevrilir?

Instagram Hesabı Nasıl İşletme Hesabına Çevrilir?

Instagram Hesabı Nasıl İşletme Hesabına Çevrilir?


Insragram son yıllarda ticaretin de rahatlıkla yapıldığı bir sosyal ağ haline geldi. Birçok markanın veya butiğin Instagram üzerinden ürünlerini sattığını görebiliriz. Instagram’da bunun farkında olduğu için işletme hesabı özelliğini devreye soktu. Peki, Instagram hesabı nasıl işletme hesabına çevrilir? Yazımızda bu sorunun cevabını vereceğiz.


İşletme Hesabının Farkı Nedir?


İşletme hesabında kişisel hesabınıza nazaran bazı farklar yer almaktadır. Bu farklar arasında belki de en önemlisi; işletme hesabında takipçilerinizin istatistiksel olarak verilerinin yer almasıdır. Bu şekilde takipçilerinize daha uygun ürünler getirebilirsiniz.
İşletme hesabının bir diğer önemli fark ise; iletişim bilgilerinizi ise profiliniz altında butonlar şeklinde sunuyor olmasıdır. Bu şekilde işletmenizi ziyaret etmek isteyen birisi adresinizi öğrenebilirken aynı şekilde rahatlıkla telefon edebilir.


Profilinizi işletme hesabına çevirdiğiniz zaman bir gönderiniz ne kadar görüntülenmiş, ne kadar izlenmiş, detayları ne kadar incelenmiş gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Bir işletme profili için gönderilerinin incelenme yüzdesi oldukça önemlidir. Bu müşterilerine ne kadar hitap edebildiğini de gösteriyor.


İşletme Hesabına Nasıl Geçilir?


Gelelim “Instagram hesabı nasıl işletme hesabına çevrilir?” sorusunu cevaplamaya. Instagram hesabınızı işletme hesabınıza çevirmek için işletmenizin bir FaceBook sayfası olması gerekiyor. Eğer işletmenizin Facebook sayfası varsa yapmanız gerekenler çok basittir. Ek olarak Instagram profilinizin gizli olmaması gerekir. Eğer profiliniz gizliyse de hesabınızı işletme profiline geçiremezsiniz.

 

  • İlk olarak Instagram hesabınızın “Seçenekler” bölümüne gelmelisiniz. (Bunun için iOS işletim sistemine sahip olan telefonlarda profilinizin üzerinde olan yan yana üç noktaya, Android işletim sisteminde ise üst üste olan üç noktaya tıklamanız gerekiyor.)
  • Buradan “İşletme Profiline Geç” seçeneğine tıklamalısınız. Buradan işletme profilinize geçiş yapabilirsiniz.
  • En son işlem olarak da “İşletme Profilini Ayarla” sekmesinden işletme profilinize gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. Burada özellikle iletişim bilgilerinizi doğru girmeye dikkat etmelisiniz.


İşletme Hesabının Faydası Var Mı?


İşletme hesabının faydalı olup olmadığı birçok kullanıcı tarafından merak edilmektedir. Instagram profilinizin işletme hesabında daha profesyonel bir görüntüye sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden müşterileriniz profilinize girdiği zaman sizin alanınızda uzman bir işletme olduğunu hissedecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat