Instagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alırım?

Instagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alırım?

Instagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alırım?


Günümüzün en fazla kullanılan sosyal ağlarından birisi Instagram’dır. Instagram’ın kullanıcı sayısı bu kadar fazla olunca bazı sorunlar yaşanması da gayet normaldir. En fazla karşılaştığımız sorunlar arasında; Instagram hesaplarının çalınması geliyor. Bu durumla karşı karşıya kalan Instagram kullanıcıları “Instagram hesabım çalındı nasıl geri alırım?” tarzında araştırmalar yapıyor. Yazımızda sizlere çalınan başka bir deyişle hacklenen Instagram hesaplarınızı nasıl geri alabileceğinizi anlatacağız.


Instagram Hesabım Neden Çalındı?


Sizlere çalınan Instagram hesabınızı geri almayı öğretmeden önce hesabınızın neden çalınmış olabileceğine değineceğiz. Instagram hesabınızın çalınmasına neden olabilecek ilk sebeplerden birisi; son zamanlarda Istagram takipçi sayınızı artıracağınızı vaat eden çok fazla site açıldı. Bu sitelerin büyük bir çoğunluğu sizden Instagram kullanıcı adınızı ve şifrenizi alarak hesabınızı çalmaktadır. Bu yüzden Instagram dışında hiçbir yere şifrenizi girmemeye özen göstermelisiniz.
Instagram hesabınızın çalınmasına neden olabilecek bir diğer sebep ise; telefonunuza yüklediğiniz üçüncü parti yazılımlar olabilir. Bu tarz uygulamalar Instagram hesabınızın şifresinin çalınmasına sebep olmaktadır. Bu sorunla genelde Android kullanıcıları karşı karşıya kalıyor. Çünkü iOS işletim sisteminde bu tarz uygulamaları yüklemenize izin verilmemektedir. Android kullanıcıları bu tarz bir sorundan şüpheleniyorsa antivirüs programı kullanabilirler.

Eğer takipçi sayınızı artırmak istiyorsanız burayı tıklayarak mağazamızı ziyaret edebilirsiniz. Şifre gerekmeden güvenle takipçi yüklemesi yapabilirsiniz.


Çalınan Instagram Hesabı Nasıl Geri Alınır?


Şimdi gelelim asıl konumuza; çalınan Instagram hesabımı nasıl geri alırım sorusuna Bunun için internette birçok yöntem kullanılıyor. Fakat bu yöntemlerin birçoğu geçerliliğini yitirdi. Bizler sizinle en son yöntemi paylaşacağız. Bu yöntem şu şekildedir:


-İlk olarak Instagram uygulamasını açmalısınız. Hesabınız alındığı için muhtemelen burada giriş yapmanız için ana Instagram sayfası gelir.


-Bu ana sayfada yer alan “Giriş detaylarını unuttun mu? Giriş yapmak için yardım al.” Seçeneğine tıklayın.


-Karşınıza gelecek olan sayfada “Hesabına eriş – Kullanıcı adı veya E-posta kullan” seçeneğine tıklamalısınız.


-Hesabınızı çalan kişi muhtemelen kullanıcı adınızı değiştirmiştir. Eğer kullanıcı adınızı değiştirmişse sizi takip eden arkadaşlarınızdan birisinin kontrol etmesini isteyebilirsiniz. Buraya gerekli bilgileri girdikten sonra sağ üst köşede yer alan “Ok” tuşuna basıyoruz.


-Eğer hesabınız bulunduysa size mevcut seçenekler sunulacaktır. Burada hesabınızı kurtarabilecekleriniz arasından hiçbirisine erişiminiz yoksa “Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var?” seçeneğine tıklayın. Burada yer alan formu doldurun ve gönderin birkaç gün sonra size bu konuda gerekli geri dönüş yapılacaktır.

Instagram bazen geri dönüşleri çok geç yapabiliyor. Bu durumda 3 gün bekleyip ardından aynı işlemi tekrar yapabilirsiniz.

-Bazı durumlarda Instagram sizden bir kağıda kullanıcı adınızı yazmanızı ve yüzünüz görünür şekilde bir fotoğraf çekmenizi ve göndermenizi isteyebilir. Instagramın yönlendirmesine uymanızı ve istedikleri bilgileri ve belgeleri göndermenizi tavsiye ederiz. Aksi halde hesabınızı almanız mümkün değildir.

-Eğer çalınan hesabınızın mail adresini hatırlamıyorsanız işiniz epey zor olacaktır. Bu noktada yapabileceğiniz çok bir işlem yoktur ne yazık ki.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat