İnstagram Hesap Silme ve Dondurma Nasıl Yapılır?

İnstagram Hesap Silme ve Dondurma Nasıl Yapılır?

İnstagram Hesap Silme ve Dondurma Nasıl Yapılır?

İnstagram günümüzde sıklıkla kullanılan sosyal medya alanlarından biri olması ile biliniyor. Her geçen gün yeni yeni profillerin oluşturulduğu İnstagram üzerinde profil oluşturanlar kadar hesap silme ve ya dondurma işlemleri yapanlarda oluyor. İnstagram hesap silme işlemi yapıldığında tekrar bu hesaba giriş yapmak isterseniz hesabınızı sildiğiniz için giriş yapamıyorsunuz. İnstagram hesap dondurma işlemi yaptığınızda ise tekrar bu hesabı kullanmak istediğinizde bilgilerinizi girerek oturumunuza kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

İnstagram Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

İnstagram hesabı silme işlemi yapmanız halinde yeniden bu hesabı kullanamazsınız. Kalıcı olarak İnstagramdan çıkmış olacağınız gibi paylaşmış olacağınız bütün resimler, videolar ve diğer paylaşımlarda silinecektir. Hesabınız kalıcı olarak silindiğinden dolayı İnstagram kullanıcısı olsun olmasın kimse sizin bu hesabınıza da erişemeyecektir.

 1. Bilgisayar üzerinden İnstagram’ın ana sayfasına girin ve kullanıcı adınız ile giriş yapın.
 2. Ayarlar kısmına gelerek buradan "Hesap Silme" kısmına tıklayın.
 3. Hesap silme kısmında karşınıza neden İnstagram hesabınızı silmek istediğinizi soracaktır.
 4. Burada hesabınızı silme nedeninizi girerek alt kısımda yer alan bölüme ise şifrenizi girmeniz gerekecektir.
 5. Şifrenizi girdikten sonra sayfanın hemen alt kısmından ‘’Hesabımı kalıcı olarak kapat.’’ seçeneğini tıklayın.
 6. Hesabınız bu şekilde kalıcı bir şekilde silinmiş olacaktır. İlerleyen zamanlarda aynı kullanıcı adı ile yeni bir üyelik açamazsınız.

İnstagram Hesap Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?

İnstagram hesap dondurmak istediğinizde bilgisayar üzerinden instagram hesabınıza giriş yapın. Geçici olarak kapatacağınız İnstagram hesabınızdaki resimler ve diğer paylaşımlar bu yöntem ile silinmeyecektir. Sadece geçici olarak hesabınız silinmiş gibi görünecektir. Yeniden kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptığınızda ise profiliniz aktif hale gelecektir.

 1. Bilgisayar üzerinden instagram profilinize giriş yapın.
 2. Ayarlar kısmına gelip hesap kısmını seçin.
 3. "Hesabımı geçici olarak kapat." seçeneğini işaretleyin.
 4.  Hesabınızı neden geçici olarak kapatmak istediğinizi de işaretleyerek aşağı kısımda yer alan şifre bölümüne İnstagram kullanıcı şifrenizi girin.
 5. En alt kısımda kırmızı bir şekilde yazan "Hesabı geçici olarak kapat" seçeneğini işaretleyerek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

İnstagram hesabınızı dondurduğunuz zaman yeniden dönüş yaparak profilinizi elde edebilirsiniz. Sadece geçici bir süre profiliniz hiç kimse tarafından görülmeyecektir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat