Instagram Link Alma Nasıl Yapılır?

Instagram Link Alma Nasıl Yapılır?

Instagram Link Alma Nasıl Yapılır?

Tartışmasız son zamanların en popüler sosyal medya ağı Instagram’dır. Instagram bu kadar popüler olunca kullanıcıların beklentileri de her geçen gün artış gösteriyor. Uygulamaya kullanıcıların bu beklentilerini karşılamak için sürekli yeni özellikler ekleniyor. Bu özelliklerden bazılarını kullanıcılar sık sık kullanırken bazılarından haberleri dahi yok. Kullanıcıların merak ettiği Instagram özelliklerinden biriyse “Instagram link alma nasıl yapılır?” sorusunun cevabıdır.

Instagram Link – URL Kopyalama

Instagram hesaplarından paylaşılan gönderilerin linklerini kopyalayabilirsiniz. Yazımızın devamında sizlere “Instagram link alma nasıl yapılır?” sorusunun cevabını vereceğiz. Fotoğraflarınızın ve videolarınızın linkini aynı şekilde alabilirsiniz.

Instagram hesabından birisinin gönderisinin linkini almadan önce bilmeniz gereken bir şey var; eğer kişinin profili gizli ise link kopyalama işlemi yapamazsınız. Eğer kişinin hesabı gizli değilse linkini almak istediğiniz gönderenin üzerine gelmeniz gerekiyor.

iOS işletim sistemleri: Linkini almak istediğiniz gönderiye geldiğiniz zaman iOS işletim sistemlerinde yan yana üç nokta yer alacaktır. Bu üç noktaya tıklayıp “Paylaşım URL’sini kopyala” seçeneğine tıklamalısınız.

Android işletim sistemleri: URL’sini almak istediğiniz gönderiyi açtığınız zaman Android işletim sistemlerinde ise üst üste üç nokta çıkacaktır. Bu noktalar tıkladıktan sonra “Paylaşım URL’sini kopyala” seçeneğine tıklayarak gönderinin linkini alabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi akıllı telefonlarınız üzerinden Instagram’da paylaşılan bir gönderinin linkini kopyalamak oldukça basittir.

Web Site Üzerinden Kopyalama Yapmak

Instagram her ne kadar genellikle uygulama üzerinden kullanılıyor olsa da birçok kişi Instagram’ın web sitesi üzerinden de hesaplarına giriş yaparak insanları takip ediyorlar. Bu yüzden web site üzerinden link kopyalamanın nasıl olacağı hakkında da bilgi vereceğiz.

Web site üzerinden URL kopyalama işlemi için ilk olarak Instagram web sitesine giriş yapmanız gerekiyor. Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra hangi kullanıcının paylaştığı gönderenin linkini paylaşacaksanız ilk olarak o kişinin profiline girin. Sonrasında linkini paylaşacağınız gönderiye gelin. Gönderiye geldikten sonra tarayıcınızın en üst bölümünde paylaşım linkini göreceksiniz. Bu linki kopyaladığınız zaman link kopyalama işleminiz bitiyor.

Hem akıllı telefonlarınız üzerinden hem de Instagram’ın web sitesi üzerinden sizlere belirttiğimiz adımları uyguladığınız zaman kolaylıkla kopyalama işlemi yapabilirsiniz. Dediğimiz gibi tek dikkat etmeniz gereken; kişinin profili gizliyse link kopyalama işlemi yapamazsınız.

instagram takipçi al

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat