Instagram Yorum Kapatma

Instagram Yorum Kapatma

Instagram Yorum Kapatma

Sosyal medyanın mihenk taşlarından olan İnstagram’da kullanıcıların en çok şikayet ettiği konu olan yorum kapatma özelliğini kullanıcılarına sunan uygulama, pek çok kişinin bu konu hakkındaki şikayetlerine kulak vermişe benziyor.

Beğenmediğiniz Yorumları Engelleyin

  • Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya sitelerinden biri olan İnstagram, kullanıcılarına bir hizmet daha sunarak istenmeyen yorumları kapatma özelliği getirdi. Uygulamanın çıktığı ilk zamanlardan beri kullanıcıların en büyük problemi olan ve çok uzun zamandır bu konuda çeşitli şikayetler alan durum karşısında Instagram, yeni güncellemesinde bu konuya çözüm getirerek kullanıcılarına büyük bir iyilik yapmışa benziyor. Dilerseniz şimdi İnstagram’ın yaptığı bu yeni güncellemeyle kullanıcılarına sunduğu yorum kapama seçeneklerini hep birlikte inceleyelim.

 

  • Profilinde istemediği kişilerin yorumlarını görmek istemeyenler ve beğenmediğim yorumları kapatamıyorum diyenlere çare olacağı hiç şüphesiz olan özellik sayesinde, kullanıcıların yorum kapatma linkine tıklayarak hiç zahmetsiz bir şekilde bu yorumları engellemesi sağlandı. Üstelik İnstagram, sadece yorumları tamamen kapatma özelliği getirmediği gibi dileyen kullanıcıların profillerindeki belirli kelimeleri içeren yorumları engellemesi ve istedikleri kullanıcıların kendilerine yorum yapmasına izin vermemesi gibi çeşitli opsiyonları da kullanıcılarına sunmuş durumda.

İnstagram Yorum Kapatma

  • İnstagram’da yorum kapatma nasıl yapılıyor sorusunun cevabı ise çok basit. Öncelikle bu işlem için iki seçeneğiniz var. Birincisi yorum seçeneğini herkese kapatmak, ikinci ise belirlediğiniz kişilerin sizin profilinize yorum yapmasını engellemek.

 

  • Profilinizdeki yorumları herkese kapatmak için yapmanız gereken tek işlem, profiliniz açıkken İnstagram’ın ayarlar sekmesine girip yorum kapatma linkine tıklayarak aktifleştirmek. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra sizi takip etsin veya etmesin hiç kimse profilinizdeki paylaşımlara herhangi bir yorum yapamayacaktır. Bu arada endişelenmeyin, dilediğiniz taktirde profilinizi tekrardan diğer kullanıcıların yorumuna açabilirsiniz de.

 

  • Dilerseniz profilinizi belirli kişilerin yorumlarına da kapatabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ayar ise yine İnstagram ayarlar kısmına girip yorum filtreleme seçeneğinden yorumlarını kapatmak istediğiniz kişinin kullanıcı adını görmek. Bu kişi sizin paylaşımlarınıza yorum yapamayacağı gibi olan yorumları da göremeyeceğinden sizin tarafınızdan engellendiğini anlamayacaktır. Bu işlemi geri almak istediğiniz taktirde de yapmanız gereken tek işlem, yine ayarlar sekmesindeki ilgili kısımdan yorumunu açmak istediğiniz kişinin kullanıcı adını kaldırmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat