İnstagramda Ekran Görüntüsü (ss) Alınca Bildirim Gider Mi?

İnstagramda Ekran Görüntüsü (ss) Alınca Bildirim Gider Mi?

İnstagramda Ekran Görüntüsü (ss) Alınca Bildirim Gider Mi? 

İnstagram son zamanların en iddialı ve en rekabetçi sosyal medya ağlarından birini oluşturuyor. Özellikle Snapchat ile rekabetini kızıştıran İnstagram, bir günlük paylaşımlar yapma imkanı sunan Story yani Hikayelerim kısmındaki paylaşımların ekran görüntüsü aldığınızda bildirim göndererek yeniliklerine devam ediyor. Daha önce canlı yayın özelliğini de bünyesine dahil ederek Facebook üzerindeki yenilikleri de kendi cephesinden kullanıcılara sunan İnstagram, özel mesaj yoluyla hikaye paylaşımını da kullanıcılarına sunmuştu.

Özel Mesajlarla Gönderilen Hikayeler Koruma Altında!

Özel mesaj özelliği ile oldukça popüler alanlardan biri haline gelen İnstagram üzerinden farklı bir profile mesaj attığınızda ve hikayenizden bir parçayı bu kişi ile paylaştığınızda bu paylaşımlar sadece bir gün mesaj kutunuzda kalabiliyordu. Daha sonraki zamanlarda ise mesajı görüntülemeniz mümkün olmuyordu. Bir günlük olan bu hikayelerin kalıcı olmasını isteyen kullanıcılar ise ekran görüntüsü alarak resim şeklinde Story kısmını saklıyordu. İnstagramda ekran görüntüsü alan kişi sayısı arttıkça bu durumu dikkate alan İnstagram geliştiricileri bildirim yayınlamaya karar verdi.

İnstagram Ekran Görüntüsü Bildirimleri Geldi!

İnstagram üzerinde sadece Hikayelerim kısmındaki paylaşımlar için geçerli olacak olan ekran görüntüsü bildirimleri özel mesaj yoluyla yapılan paylaşımlarda karşı tarafa haber verici nitelikte olacak. Kişilerin Story paylaşımlarının ekran resminin çekilmesi ile birlikte karşı tarafın ekranına ‘’…. Bir ekran görüntüsü aldı.’’ Şeklinde uyarı gelecek. Bu özellik sayesinde sizi takip eden ya da sizin günlük paylaşımlarınızı kontrol eden kişileri kolaylıkla görebileceksiniz.

Sizde karşı tarafın ekran görüntüsünü almak istediğinizde aynı yenilik ile birlikte karşı tarafın ekranına da İnstagram ekran görüntüsü ss alınca bildirim gidecektir. Şimdilik Story kısmında etkin olarak kullanılabilen bu durum ilerleyen zamanlarda diğer paylaşımların ekran görüntüsü alındığında da etkin bir şekilde kullanılacağa benziyor. İnstagram üzerindeki yeniliklerin takip edilmesi gittikçe zor bir hal alırken sizi takip eden kişilerin de bu gelişmelerle ortaya çıkması oldukça avantajlı görünüyor. Ayrıca satış yapan kişiler ya da firmalar için İnstagram paylaşımların üstünde ya da alt kısmında internet adresini yayınlama gibi bir özellikte sunmaya hazırlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat