Instagram’da reklam verme

Instagram’da reklam verme

Instagram Ekim ayı itibariyle reklam kapılarını Türkiye'de dahil 30 ülkeye açtığını resmi olarak duyurdu. İlk Türkiyeden reklam gösterimi ise bir gün sonra karşımıza çıktı. Instagram'da reklam vermek ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Instagram kendi uygulaması üzerinden link verimine izin vermezken Carousel Ads ile tıklanabilir reklam dönemini başlatmış bulunuyor. Instagram yeni reklam döneminde her ölçekten ticari hesaplara kapısını açıyor ve bu konu hakkında kullanıcılarını bilgisiz bırakmamış ve özel bir "Instagram reklam rehberi" bile hazırlamış. Reklam verme hakkında sıkça sorulan sorularında yer aldığı rehber oldukça faydalı olacak gibi görünüyor. Her ne kadar Instagram reklam vermeye başladığını duyursada bunu yapmaya çalıştığınız da "Bu özellik aşamalı olarak kullanıma sunulmakta olup henüz sizin kullanımınıza açılmamış olabilir. " uyarısı ile karşılaşabiliyorsunuz.

Instagram’da nasıl reklam verilir

Instagrama reklam verebilmek için Instagramın bize sunduğu seçeneklerden faydalanabilirsiniz. Henüz seçenekler aktif olarak çalışmasada biraz kurcalayarak oldukça faydalı bilgilere ulaşabilirsiniz.
Business Manager
Powereditor
Reklam Yöneticisi
Instagram reklamları API'si

 

Screen-Shot-2014-06-10-at-12.26.20-700x360

Küçük ölçekli işletmeler reklam sisteminden faydalanabilecek mi?

Evet, Instagram'a Facebook'da ki gibi her ölçekten işletme kolaylıkla reklam verebilecek. Hatta ilerleyen günlerde Instagramın kendi yayın akşında bile düzenlemeler ve planlamaları yapılabilecek. Küçük ölçekli işletmelerin ne zaman reklam vermeye başlayabileceği hakkında herhangi bir bilgi bulunmasada biz sürenin çok kısa olacağını düşünüyoruz. İlk adımda bu konu ile ilgili tecrübe sahibi birinden yardım alarak işe başlayabilirsiniz. Türkiye'den ilk reklamveren markaların arasında Boyner, Pantene, Trendyol, Turkcell, Türk Hava Yolları, Vodafone ve Modagram bulunuyor.

İp Uçları

Bireysel kullanıma uygun reklam panellerinin haricinde çoklu yönetimine uygun reklam düzenleme panellerinin ve üyelikli girişlerinin de olacağının haberini şimdiden verelim. Bunların haricinde Insta reklam verme konusunda Facebook sosyal medya ağları ile birlikte işbirlik içerisinde olacaklarını açıkladı. Reklamınızı tıpkı facebook'da ki gibi hedef kitleye ayarlama imkanının yanı sıra direkt olarak facebook reklamınızı da entegre edebileceksiniz.
Instagram'a reklam verirken tıpkı Facebook'da ki gibi cinsiyet, yaş aralığı, ilgi alanları ve eylemlerini hedefleyebileceksiniz. Bunun haricinde oluşturduğunuz yayını görecek kişilerin Facebook'da neler yaptığı ve diğer arama motorlarında neler yaptığıda dikkate alınacak. Google'da ayakkabı arayan biri sayfa akışına girdiğinde sizin reklamınızı görebilecek veya Facebook'da ayakkabı markalarını takip eden biri sizin reklamınızı görerek etkileşime geçebilecek.

 

Reklam verme hakkında ki tüm sorularınızın cevabını BURADA bulabilirsiniz.

Peki bu yayın akışında nasıl görünecek diye merak ediyorsanız bu kısa video merakınızı giderebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat