Instagram’da Satış Yapmak İçin 10 Adım

Instagram’da Satış Yapmak İçin 10 Adım

Instagram’da Satış Yapmak İçin 10 Adım


Son yıllarda Instagram üzerinden satış yapanların sayısında artış oldu. Çoğu kişi de butiklerinde veya dükkanlarında bulunan ürünleri Instagram üzerinden satmaya çalışıyor. Bizde sizlere Instagram’da satış yapmak için uygulamanız gereken 10 adım hakkında bilgi vereceğiz.


1-Satış Konusunda Profesyonel Olduğunuzu Belli Edin.


Instagram kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu farklı ürün kategorilerinde satışlar yapan firmaları takip ediyor. Sizde takipçilerinizin istedikleri veya isteyebilecekleri doğrultuda ürünler getirerek bu ürünlerin satışını yapabilirsiniz.


2-Kampanyalarınızı Görsellerle Duyurun


Instagram kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu görsellere bakıyor ve altında açıklama bölümünde yer alan yazıyı okumuyor. Bu yüzden duyurusunu yaptığınız kampanyalarınızın gözden kaçma ihtimali vardır. Bu durumu engellemek için indirimlerinizi ve kampanyalarınızı görsel şeklinde hazırlayıp duyurmanız daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır.


3-Satış Uygulamalarından Birisini Kullanın


Instagram hesabınızda kullanabileceğiniz ürün satış uygulamaları vardır. Bunlardan birisini kullanmanız e-ticaret girişiminizde satış yapmanızı kolaylaştıracaktır. LIKEtoKNOW.it Intagram üzerinden satış yapacağınız sırada işinizi kolaylaştıracak uygulamalardan sadece bir tanesidir.


4-Ürünlerinize Dair Sosyal Kanıtlar Sunun


Instagram tüketici tarafından oluşturulan içeriklerin bulunduğu bir platformdur. Bu yüzden sizden alışveriş yapan kişilerin oluşturduğu yorumlar dikkat etmeniz gereken konulardan bir tanesidir. Ürününüzün bir kullanıcı tarafından paylaşılıyor olması ve pozitif içerik oluşturması o kullanıcıların takipçilerinin size yönelmesini sağlayabilir.


5-Instagram Reklamı Verin


Instagram artık kullanıcılarına reklam verme özelliğini aktif etti. Bu özelliği kullanarak ürünlerinizi daha fazla kişinin görmesini sağlayabilirsiniz.


6-İşletme Profiline Sahip Olun


Kendi Instagram profiliniz üzerinden ürün paylaşmayın. Bunun yerine farklı bir Instagram profili açın. Instagram profilinizin işletme profili özelliğine sahip olması sizlerin daha profesyonel durmanızı sağlayacaktır.


7-Etkileyici Görseller Hazırlayın


Instagram’da kullanıcıların açıklamalardan daha çok görsellere baktığını belirttik. Bu yüzden etkileyici görseller oluşturmaya çalışın. Görsellerin çekimini kendiniz yapmanız bu konuda işinizi kolaylaştıracaktır.


8-Doğru Hashtag’ler Seçin


Gönderinizin daha fazla kullanıcıya yayılmasını istiyorsanız mutlaka doğru Hashtag’ler kullanmanız gerekir. Bu Hashtag’ler sizin takipçi sayınızın ve beğeni sayınızın artmasında etkili olacaktır.


9-E-ticaret Siteniz Varsa O Siteye Girmeye Teşvik Edin


Eğer bir E-ticaret siteniz varsa Instagram profilinizde kullanıcıları bu sayfaya girmeye teşvik etmelisiniz. Ürünlerin altında siteyi yazmanız link olarak görülmeyecektir. Bu yüzden profil kısmınıza yazmanızı tavsiye ederiz.


10-Takipçinizi Artırmaya Çalışın


Instagram’da satış yapabilmek için bir takipçi kitleniz olması gerekiyor. Bu yüzden Instagram’da takipçi sayınızı artırmaya yönelik çalışmalar yapmanız gerekiyor. Bunun için reklam verme ve kampanyalar düzenleme güzel bir tercih olabilir. Fakat bazen öncesinde biraz popüler ve güvenilir bir izlenim için desteğe ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu noktada bir yerden Türk gerçek takipçi veya bot takipçi satın alabilirsiniz. Dilerseniz sitemizde yer alan bu hizmetlere buradan bir göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat