Instagramdan Satış Yapmak

Instagramdan Satış Yapmak

Sosyal medya kullanımının yaygınlaşması ve her bireyin, her şirketin bir sosyal medya hesabının bulunması e-ticaret için çok geniş kitlelere bulunduğu bir pazar oluşturmuştur. İnternet üzerinden satış yapanlar açısından yüksek maliyetler ile ulaşamayacakları müşterilere Instagram, facebook, Twitter gibi sosyal medya alanlarında ücretsiz hesaplar açarak ulaşma imkanı oluşması,  geniş pazarın ve müşterilerin bulunduğu bu alanlarda reklam vermenin, satış yapmanın kolay ve maliyetsiz olması da sosyal medya üzerinden e-ticaret yapanların sayısının her geçen gün artmasına neden olmuştur.
Yoğun olarak kullanılan sosyal medya alanlarından biri olan İnstagramdan satış yapmak için dikkat etmeniz gereken birkaç püf nokta vardır bu noktalar:
1 ) Çok sayıda takipçi kazanmalısınız: Instagram üzerinden satış yapacağınız kitlelere ulaşmalı, takipçi sayısı çok olan ınstagram kullanıcılarını takip ederek yaptıkları paylaşımların altlarına reklamlarınızı içeren paylaşımlar yapmalısınız.
2 )  Instagramı aktif bir reklam ve pazarlama alanı olarak kullanın: Satış yapacağınız ürünlerin, hizmetlerin görselleri ile birlikte linklerini 10 dakika da bir paylaşarak insanların hafızasında yer edinmelisiniz. Yapacağınız görsel içerikli paylaşımları kendiniz yapabileceğiniz gibi bu amaç için geliştirilmiş uygulamalar olan Lİke2Buy, LİKetoNOW.it,  Soldsie gibi  instagram üzerinden satış yapmanızı kolaylaştıran programları da kullanabilirsiniz.
3 ) Günün hastagini kullanın: Yapacağınız görsel içerikli paylaşımların daha geniş kitlelere ulaşması için günün en çok tweet atılan hastagini kullanarak paylaşım yapmalısınız. Bu sayede o hastag ile atılmış twetleri okumak isteyen kullanıcılara ulaşarak tanıtımını yapmış olursunuz.
4 ) Güvenilir ve şeffaf olun: İnstagram diğer mecralardan farklı olarak sahte hesapların bolca bulunduğu bir alandır. Bu nedenle satış yapacağınız profil hesabınızda resim olarak logonuzu kullanmalı, profil hesabınızı sürekli güncellemeli, firmanızı tanıtan kaliteli bir tanıtım yazısını profilinize eklemeli ve firmanıza ait internet sitesi, ulaşım bilgileri gibi güvenirliği artıran bilgileri profilinize eklemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat