Mavi Tık Nasıl Alınır?

Mavi Tık Nasıl Alınır?

Mavi Tık Nasıl Alınır?


Instagram’ın son zamanlarda yaptığı en büyük yeniliklerden birisi mavi tık yeniliğidir. Diğer  bir adı ile verified diyebiliriz. Birisinin profilinde mavi tık görüyorsanız; o hesap kişinin gerçek hesabı anlamına gelmektedir. Yani mavi tıkın bir onaylama olduğunu söyleyebiliriz. Hesabın ilgili kişiye ait olduğunu bize gösterir. Genellikle ünlülerin, global markaların ve tanınmış kişilerin yanında mavi tık simgesini görüyoruz.


Neden Bu Simge Kullanılıyor?


Mavi tık simgesinin kullanılmasının asıl sebebi; kişilere Instagram deneyimini gerçek işi ve kurumlarla yaşandığını kanıtlamak içindir. Instagram’da yer alan birçok sahte hesap var. Kullanıcıların bu hesaplarla gerçek markaların hesaplarını karıştırmaması adına böyle bir hizmet başlatıldı diyebiliriz. Bizde yazımızda sizlere mavi tık almak için birkaç ipucu vereceğiz.


Büyük Bir Takipçi Kitleniz Olsun


Instagram hesap doğrulama sırasında en önemli gereksinimlerden birisi; büyük ve aktif bir takipçi kitlesine sahip olmaktır. Aslında bu nokta biraz arz ve talep dengesiyle ilgilidir. 1.000 takipçisi olan ama hesabı doğrulanmış birçok ünlü veya marka görme imkanınız var.
Bu noktada hesabınızın doğal bir şekilde gelişim göstermesi de önem kazanıyor. Sürekli aktif olarak paylaşımlar yaparsanız takipçi sayınız artış gösterecektir. Bu şekilde de hesabınızın etkileşimde olduğu kullanıcı sayısı daha fazla artar. Bu konuda ünlülerin daha şanslı olduğunu söyleyebiliriz.


Instagram Kurallarına Uygun Paylaşım Yapın


Eğer paylaşımlarınızı Instagram’ın kriterlerine uygun yapmıyorsanız doğrulama değil kapatılma sorunuyla bile karşı karşıya kalabilirsiniz. Özellikle spma hareketlerde bulunan Instagram hesaplarına kesinlikle doğrulama işlemi yapılmaz. Hesabınızda yaptığınız etkinlikler Instagram politikalarıyla uyumlu olmalıdır ve doğal bir şekilde gelişim göstermelidir.


Aktif Olun


Instagram’da iyi bir kitleye sahip olmak için aktif olmak çok önemlidir. Örneğin; Instagram doğrulama başvurunda bulundunuz ve onay evresine geldiyseniz, sizin son 1 ay içerisinde yaptığınız paylaşımlarda incelemeye alınır. Eğer bu süreç içerisinde çok az paylaşım yaptıysanız büyük ihtimal hesabınız onaylanmayacaktır. Hesabınızı aktif bir şekilde kullandığınız sürece mavi tık alma ihtimaliniz yükselir. Hesabın aktif bir şekilde kullanılması doğrulama işlemi sırasında en az popüler hesaplar kadar önem taşır. Instagram, aktif olarak kullanılmayan bir hesabı doğrulamaya gerek görmez.

Başvurunuzu Yapın

Herşey hazırsa artık başvurunuzu yapabilirsiniz. Instagrama direkt olarak mavi tık başvurusu epey yorucu ve karmaşık olabiliyor. Bu yolda kendinize bir çalışma ortağı seçebilirsiniz. Ücretli olarak ajanslar veya güvenilir freelancer sosyal medya uzmanları ile çalışabilirsiniz.

Bize Yazın

Mavi tık yani verified onaylama hizmetini ofisimiz vermektedir. Bu destek için bize kullanıcı adınızı mail atabilirsiniz. Hesabınız incelenip mavi tık almaya uygunluğu hakkında tarafınıza bilgi verilecektir. Eğer başvuru imkanınız var ise tüm başvuru işlemlerinizi sizin adınıza yapıyor ve takip ediyor olacağız. Detaylı bilgi hesabınız incelendikten sonra verilecektir. Mail adresimiz info@instagramdeposu.com

İletişim

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat