Video Görüntülemelerini Nasıl Görürüm

Video Görüntülemelerini Nasıl Görürüm

Video Görüntülemelerini Nasıl Görürüm

Son yıllarda Instagram’ın en dikkat çeken özelliklerinden birisi; video yükleme özelliğidir. Yüklediğiniz bir videoyu kaç kişinin görüntülediğini görebiliyorsunuz. Fakat Instagram kullanıcıları “Video görüntülemelerini nasıl görürüm?” sorusunu sık sık sormaktadır. Normalde videolarınızın görüntülenme sayısına tıklayınca videoyu görüntüleyenleri değil de beğenenleri görebiliyorsunuz. Bu yüzden doğal olarak insanlar bu sorunun cevabını merak ediyorlar.


Normalde Instagram ilk kurulduğu dönemde fotoğraf paylaşımlarıyla dikkat çekmeye başlamıştı. Sonrasında kullanıcı sayısı artıp popüler bir uygulama olduğunda kendisine yeni özellikler eklemekten de geri kalmadı. Instagram’ın en dikkat çeken özellikleri arasında video yükleyebilme ve hikaye paylaşımları ön plana çıkıyor. Normalde hikayelerimizi kaç kişinin gördüğünü ve gören kişilerin kimler olduğuna bakabiliyoruz. Peki, videolarda da böyle bir durum söz konusu mu?


Videolarımı Kimler İzlemiş?


Instagram videoları hakkında kullanıcılar çeşitli araştırmalar yapıyor. Bunlardan birisi; “Videolarımı kimler izlemiş?” sorusudur. Instagram, 2016 yılı içerisinde videolar hakkında yayımladığı duyuruda video istatistiklerinin görülmesi için bir videoyu kaç kişinin izlediğinin görülebileceğini belirtmişti. Instagram’ın yaptığı bu yenilik sayesinde bir videoyu beğenen kişileri görebileceğimiz gibi videoyu kaç kişinin izlediğini de görmeye başladık. Fakat bazı kullanıcılar için Instagram’ın bu yeniliği yeterli gelmemeye başladı. Bu Instagram kullanıcıları yayımladıkları videolara kaç kişinin erişim sağladığını da bilmek istiyor. Bunun için Instagram’a çeşitli öneriler yapılıyor. Fakat Instagram cephesinden bu konuda yapılan bir yenilik henüz bulunmuyor.


Videoma Kimlerin Baktığını Görmek Mümkün mü?


Gelelim, videoma kimlerin baktığını görmek mümkün mü? Sorusunun cevabına. Böyle bir şey henüz mümkün görünmüyor. Fakat Instagram geliştiricileri bunun üzerinde gerekli çalışmaları yaparsa yakında böyle bir özelliğin aktif olabileceğini düşünüyoruz. Şimdilik bazı uygulamalarda profilinize kimlerin baktığını görebiliyorsunuz. Durum böyle olunca videolarınıza tıklayan kişilerin de kimler olduğunu öğrenebilme imkanınız doğuyor.
Şuan Instagram’ın bu konuda bir yenilik yapmaması ilerleyen süreçte yapmayacağı anlamına gelmiyor. Bu yüzden önümüzdeki günlerde Instagam videolarınıza kimlerin baktığını rahat bir şekilde görebilme ihtimaliniz var. Bazı kullanıcılar bu durumun insanların Instagram izlenme oranlarını düşüreceğini de düşünüyor. Çünkü bazı kullanıcılar video sahibinin izledikleri videoyu öğrenmesini istemiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat